Aleksander Jastrząb & Yurii Bilyi Live – Wstęp Wolny

Organizator: Jazzment Klub

Zapraszamy na jazzowy wieczór przy dźwiękach saksofonu i fortepianu.
Tego wieczoru uciekamy od „mainstreamowego” grania wszystkim już znanych standardów jazzowych i podajemy do konsumpcji dźwięki modern jazzu, choć w klasycznej – akustycznej wersji.
Yurii Bilyi (saksofon) przedstawi swoje autorskie kompozycje, w których tematy przeplatane będą improwizacyjną rozmową z fortepianem (Aleksander Jastrząb).

 

Yurii Bilyi – pochodzi z Ukrainy. Saksofonista, kompozytor, pedagog, lider projektu Whitemen oraz autor muzyki, absolwent edukacji jazzowej na Akademii Muzycznej im. S. Prokofiewa (Donieck, Ukraina). Od 2014 roku mieszka w Polsce. Występuje na szczecińskiej scenie w różnych składach, współpracuje z Operą na Zamku i Big-bandem Filharmonii im. M. Karłowicza.

Aleksander Jastrząb ( www.aleksanderjastrzab.com ) – pianista i wielbiciel instrumentów klawiszowych pod każdą postacią. Samouk, od 2001 roku czynnie współpracujący z wieloma szczecińskimi projektami i muzykami m.in. Grace Notes (wcześniej Szczecin Gospel Choir), Parasoul, Cotton Fields, Bossa Na Boca, Serre M’mharry, Justyna Sawicka, Blue Crow, Lesja. Kompozytor i aranżer, fan muzyki jazz-fusion, gospel i soul.