Michał Martyniuk – RESONATE

Organizator: Jazzment

Bilety do nabycia w Baraż Restauracja (Restauracja nad klubem Jazzment Klub). Kurkowa 4/2, Szczecin

Michał Martyniuk pianista i kompozytor nominowany do nagrody Fryderyki 2019 w kategorii Debiut Roku, zdobywca drugiego miejsca na konkursie Made In New York 2018 w Nowym Jorku wydaje swój kolejny album. 14-go Października wyszedł pierwszy singiel z nowej płyty artysty „Jazz Dance”. Drugi singiel „New Beginning” dostępny od 8-go Listopada. Płyta dostępna od 18-go Listopada.
Michał Martyniuk pianista i kompozytor nominowany do nagrody Fryderyki 2019 w kategorii Debiut Roku, zdobywca drugiego miejsca na konkursie Made In New York 2018 w Nowym Jorku wydaje swój kolejny album. 14-go Października wyszedł pierwszy singiel z nowej płyty artysty „Jazz Dance”. Drugi singiel „New Beginning” dostępny od 8-go Listopada. Płyta dostępna od 18-go Listopada.
„Resonate”  to kolejna płyta jednego z najbardziej obiecujących polskich pianistów i kompozytorów jazzowych. Jest to materiał nagrany częściowo w Nowej Zelandii, a częściowo w Polsce. Muzyk od 3 lat podróżuje miedzy dwoma krajami; Nową Zelandią, gdzie spędził ostatnie 10 lat swojego życia, a Polską skąd pochodzi. Muzyka zainspirowana została podróżami i ludźmi, których artysta napotkał na swojej drodze. Michałowi towarzyszą najwybitniejsi przedstawiciele młodego, polskiego jazzu, z którymi nagrał już wcześniej płytę „Nothing To Prove”. Na kontrabasie zagrał Bartek Chojnacki, na saksofonie Kuba Skowroński, na gitarze Kuba Mizeracki, a na perkusji Kuba Gudz. Na płycie zagrali również przyjaciele i muzycy z którymi Michał rozpoczął karierę w Nowej Zelandii; Ron Samsom na perkusji oraz Cameron McArthur na kontrabasie. W Polsce płyta ukaże się 18-go Listopada nakładem renomowanego wydawnictwa SJ Records.
MICHAŁ MARTYNIUK (ur. 7 stycznia 1988 w Szczecinie) jest pianistą, klawiszowcem, kompozytorem, aranżerem i producentem. Ukończył studia o kierunku jazzowym, uzyskując dyplom Jazz Performance na Uniwersytecie w Auckland. Zdobył silną pozycję w branży muzycznej dzięki wyjątkowemu podejściu do kompozycji oraz sposobu wykonywania muzyki na żywo. Reprezentuje kolejne pokolenie muzyków, którzy chcą zbudować coś ekscytującego, odzwierciedlającego tradycję kreatywności i współpracy. Od lat jest obecny na światowej scenie muzycznej. Współpracował z wieloma znanymi artystami m.in. w Australii, Nowej Zelandii i na świecie jak: John Patitucci, Randy Brecker, Francisco Mela, Tama Waipara, Lewis McCallum, Sylwester Ostrowski oraz grupami muzycznymi Sola Rosa czy Batucada Sound Machine. Od 2014 jest stałym członkiem bandu saksofonisty Nathana Hainesa. Osobę Michała Martyniuka wspiera m.in. Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego – w lipcu 2019 roku artysta otrzymał prestiżowe stypendium artystyczne Miasta Szczecina.
https://www.facebook.com/mmartyniuk – profil artysty na portalu Facebook
Michał Martyniuk ma na swoim koncie szereg udanych występów na festiwalach. Jest m.in. laureatem drugiego miejsca w ramach Made In NY Jazz Competition 2018, wystąpił także podczas finałowego koncertu w Tribeca Performing Arts Center w Nowym Jorku, kiedy to zagrał na jednej scenie z Randym Breckerem, Johnem Patituccim oraz pozostałymi laureatami konkursu. Koncertował również w ramach Java Jazz 2017 i 2019 oraz podczas festiwalu Jazz Bez 2017 na Ukrainie, na którym zagrał razem z Jakubem Skowrońskim. 
Michał Martyniuk Quartet – „Jazz Dance ” Live at Java Jazz Festival 2017 https://www.youtube.com/watch?v=t7ARkwDmz6E
Michał Martyniuk Trio feat. Jakub Skowroński – Live at Jazz Bez 2017 https://www.youtube.com/watch?v=BRCcwOSVbl8
Artysta grał z licznymi muzykami, realizując wszechstronne projekty, w tym gościnny występ z kwartetem Darka Rubinowskiego w ramach Vertigo Summer Jazz Festival. Odbył również serię koncertów w klubach jazzowych na terenie całego kraju, prezentując swoją muzykę polskiej publiczności. W marcu 2019 roku muzyk miał okazję zagrać na scenie szczecińskiej Filharmonii w ramach Szczecin Jazz Festiwal 2019, a podczas trasy koncertowej, która odbyła się w maju 2019, Michał Martyniuk zagrał ze swoim składem na festiwalach w Kuala Lumpur, w Wietnamie oraz na festiwalu jazzowym w Manili na Filipinach.
W roku 2019 muzyk został również nominowany do Nagrody Fryderyk 2019 w kategorii Jazzowy Debiut Roku.
W tej chwili artysta stara się jak najwięcej koncertować, jest także w trakcie nagrywania nowego jazzowego materiału muzycznego. Muzyk koncertuje solo, jako trio, kwartet lub kwintet – w zależności od prezentowanego materiału. Skład podstawowy Michał Martyniuk Quartet obejmuje jednak muzyków: Michał Martyniuk – piano, Jakub Mizeracki – gitara elektryczna, Bartek Chojnacki – kontrabas, Kuba Gudz – perkusja.
Muzyk miał okazję poznać wielu znakomitych muzyków. Brał udział w wydarzeniach medialnych, występach klubowych, wywiadach radiowych i telewizyjnych. Poniżej kilka linków PRESS z 2019 roku:
Muzyk ma na swoim koncie wiele projektów muzycznych – jednym z pierwszych jest projekt After ‚Ours, który zrealizował razem z producentem Nickiem Williamsem. Album pod tytułem „Odyssey” miał swoją premierę w październiku 2016. Praca nad muzyką pochłonęła 5 lat i jest połączeniem funku, R&B, soulu, hip-hopu oraz jazzu. Całość materiału nagrana została w Auckland. W projekt zaangażowani byli uznani artyści międzynarodowej sceny muzycznej, w tym brytyjscy wokaliści Kevin Mark Trail i Sharlene Hector, oraz Nathan Haines, Miguel Fuentes i wielu innych. Album jest prezentacją talentu, pomysłowości, pasji i zaangażowania. Obecnie powstaje kolejny album sygnowany marką After ‚Ours i zapewne ujrzy światło dzienne w roku 2020.
After ‚Ours – „Odyssey” EPK https://www.youtube.com/watch?v=n9zpLkvg2O8
After ‚Ours – „See The Light” feat. Kevin Mark Trail https://www.youtube.com/watch?v=hPN8G5JpxUA
Pierwsza w pełni jazzowa płyta artysty dostępna w formie winyli i płyt CD – „Nothing to Prove” (dostępna m.in. na portalach iTunes, Spotify, w salonach Empik), nagrana w 2018 roku, odniosła natomiast sukces w Polsce i na świecie. Materiał został doceniony przez Randy’ego Breckera i Johna Patitucciego – jurorów konkursu Made In New York, którzy dołączyli do Michała Martyniuka na scenie podczas finałowego koncertu w Tribeca Performing Arts Center w USA w kwietniu 2018 r. Na saksofonie zagrał Jakub Skowroński, na kontrabasie Bartek Chojnacki, na perkusji Kuba Gudz, a na gitarze Jakub Mizeracki. Gościnnie pojawili się również Miguel Fuentes – perkusjonalia, oraz Tama Waipara – wokal.