theme-sticky-logo-alt

Blue Crow obchodzi swoje 27 urodziny!

Na wydarzenie zapraszamy już 22 października 2022 o 20:30. Bilety w cenie 50 zł do nabycia w klubie

Szczeciński zespół założony w październiku 1995r. Nazwa zespołu jest zainspirowana wierzeniami ludów afrykańskich, od których pochodzą pierwsze rytmy bluesowe.

W pierwszych latach swej działalność zespół grał muzykę bluesową oraz boogie wzorując się na takich wykonawcach jak: John Lee Hooker, B.B.King, Blind Lemon Jefferson, Mississippi John Heart i Otis Rush oraz wielu innych pieśniarzach bluesowych. Grywał w klubach gdzie bawił publikę ekspresyjnością i bezpośrednim kontaktem wciągając w wir dobrej zabawy. Kilka lat współpracował z polskim pieśniarzem Janem „Izbą” Izbińskim, Markiem Kazaną oraz wieloma muzykami jazzowymi.

Zespół stronił od konkursów bluesowych, ale w 2002r wystąpił na Festiwalu Bluesowym Blustracje w Chorzowie gdzie otrzymał wyróżznienie, a syn słynnego John Lee Hookera (J.L.Hooker Jr) nazwał zespół najbardziej rasowym zespołem bluesowym jaki słyszał w Polsce. Zespół występował z wieloma wykonawcami zza oceanu oraz z Europy – Eb Davis, Mike Quick, Mike Russel, Keith Dunn, Lotti Lewis. W 2006r koncertował w Irlandii i tam zagrał serię koncertów ze wspaniałym muzykiem bluesowo-jazzowym z Chicago Carlosem Johnsonem.

Po kilku latach klasycznego „bluesowania”, Blue Crow tworzyło różne „mutacje”, a pierwszą z nich było Blue Crow Spiritual Blues Singers, który wykonywał pieśni bluesowe i gospel grając na starych akustycznych instrumentach. Później wprowadzał rootsʼowego bluesa do eksperymentów funkowych, soulowych i około-jazzowych.

W 2008r. powstał Blue Crow Roots Project, grający rhythmʼnʼbluesa oraz broadway. Ten skład, zapraszając amerykańskiego bluesmana Daddy Hemingwayʼa oraz jamajskiego pianistę Rashidi Grafitti, zagrał kilka koncertów i zaprezentował się po raz kolejny na Bluesadzie. Fascynując się różnymi gatunkami i odmianami współczesnego soulu i funku, zespół tworzy kolejną mutację i koncertował w dużym 12 osobowym składzie jako projekt Blue Crow Big Funky Stuff.

Ciągle pod wpływem korzeni bluesowych, a dodatkowo inspirując się Hiramem Bullockiem, Jeffem Beckiem, Scottem Hendersonem w między czasie tworzy nowy projekt Blue Crow Groove Experience (BC Groove Exp) i w tym nastroju koncertuje do dziś!

Blue Crow w każdej formie oferuje wybuchową mieszankę dobrej zabawy w rytm własnych kompozycji oraz coverów gwiazd muzyki blues, jazz, funky i soul. 10 października będzie obchodzić swoje 27 urodziny. Z tej okazji wystąpi w Szczecińskim Klubie Jazzment.

Nie ma jazzu bez blues’a! Blues to mikstura, która leczy, stymuluje i witalizuje jazz…pobudza również soul, funky, rock. I ten specyfik zaserwuje BC GrEx – 27 Blues Jazzmeeen
27 Blues Jazzmeen – BC GrEx

Skład:
Związki eteryczne, nieulotne – miłość 100ml, przyjaźń 100ml, radość 100ml
Związki aktywne – bluesmeena 70gr/100ml, soulmeena 60gr/100ml, funkymeena 50gr/100ml, fusionmeena 30gr/100ml
Związki aktywne: vocaleena – Cloudix, strunex 6 – Brodex, bassmosan – naprzemiennie Kutzefon lub Sebex, druumeena – Kludian
W składzie mogą wystąpić : saxan, harposan i inne w śladowych ilościach.

27 Blues Jazzmeen – BC GrEx – zalecany profilaktycznie od 6 miesięcy do 14 roku życia, jako środek łagodzący objawy dorastania od 14go do 18go roku życia, jako stały suplement diety dla osób od 18go do 65go roku życia, jako środek przedłużający życie dla osób 65+ w ilościach możliwie największych.
Dla osób z chorobami serca czy wątroby zaleca się podwójna dawkę wiele razy dziennie.
27 Blues Jazzmeen – BC GrEx stosować dowolnie bez konsultacji z lekarzem! Uwaga: Jedyny skutek uboczny to miłość, radość!
27 Blues Jazzmeen – BC GrEx – nieodłączny suplement życia! Tworzono i produkowano od 1995 w Blue Crow Groove Experience Co. Seria limitowana, ważna 22.10 dostępna w placówce Jazzment.

Bilety w cenie 50 zł dostępne w Jazzmencie i pod numerem 793 513 125

Do zobaczenia!

15 49.0138 8.38624 arrow 0 both 1 4000 1 0 fade http://jazzmentklub.pl 300 4000 1