theme-sticky-logo-alt

Agnieszka Wilczyńska i Andrzej Jagodziński

Na wydarzenie zapraszamy już 19 listopada 2022 o 18:00. Bilety w cenie 90zł do nabycia w klubie i na bilety.fm

Agnieszka Wilczyńska i Andrzej Jagodziński współpracują ze sobą od 2004 roku współtworząc wiele projektów muzycznych.

Pomysł nagrania w duecie płyty „Wilcze jagody” zrodził się w 2017 roku, a wydawnictwo ukazało się jesienią 2019 roku. Andrzej Jagodziński skomponował piosenki dedykowane wokalistce, której wrażliwość muzyczna i barwa głosu doskonale wpisują się w estetykę jego niebanalnych kompozycji. Teksty na płytę napisali znakomici artyści: Wiesława Sujkowska, Stanisław Tym, Andrzej Poniedzielski i Jan Wołek, a także Agnieszka Wilczyńska debiutująca w roli tekściarki.

W 2020 roku płyta WILCZE JAGODY otrzymała nominację do nagrody FRYDERYK-JAZZOWY ALBUM ROKU

AGNIESZKA WILCZYŃSKA

Laureatka nagrody FRYDERYK 2016 za płytę TUTAJ MIESZKAM z nowymi tekstami Wojciecha Młynarskiego.Nominowana do nagrody FRYDERYK 2020- JAZZOWY ALBUM ROKU za płytę WILCZE JAGODY – duet z Andrzejem Jagodzińskim. Dwie Złote Płyty- POGADAJ ZE MNĄ, KRZYSZTOF KOMEDA. Ambasadorka Szczecina, członkini Rady Akademii Fonograficznej.

Stypendystka Ministra Kultury i Sztuki, laureatka Nagrody Artystycznej Miasta Szczecin 2016. Pierwsza nagroda na Międzynarodowym Festiwalu Wokalistów Jazzowych w Zamościu. Członkini STOART i ZAIKS. Absolwentka Zespołu Szkół Muzycznych w Szczecinie.

W 1998r. ukończyła z wyróżnieniem studia wokalne na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Od 2004 roku współpracuje z Andrzej Jagodziński Trio. Koncertowała m. in. z: Sinfonia Varsovia, Orkiestrą Kameralną AUXO, Atom String Quartet, Toruńską Orkiestrą Kameralną, Orkiestrą Sinfonia Viva, Orkiestrą Filharmonii Narodowej w Warszawie, Polską Filharmonią Sopot, Filharmonią Lwowską, Orkiestrą MACV. Występowała w Nowym Jorku Carnegie Hall, Chicago Symphony Center, National Concert Hall na Tajwanie, Białoruskiej Filharmonii Narodowej, Moskiewskiej Filharmonii Narodowej, Filharmonii Lwowskiej.

Od 1998 roku, przez kolejnych 9 lat wykładowca na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej w Katowicach. Obecnie wykładowca śpiewu na wydziale jazzowym w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Warszawie.

21 września 2013 w Teatrze Polskim w Warszawie odbyła się premiera spektaklu muzycznego LISTY NA WYCZERPANYM PAPIERZE w reżyserii Leny Frankiewicz- debiut aktorski wokalistki.

W 2017 Agnieszka Wilczyńska wystąpiła w filmie MŁYNARSKI- PIOSENKA FINAŁOWA (Polska Nagroda Filmowa ORŁY 2018) w reż. Alicji Albrecht.

W 2019 miała premierę płyta WILCZE JAGODY nagrana w duecie z Andrzejem Jagodzińskim. Kompozycje: Andrzej Jagodziński, słowa: Wiesława Sujkowska, Andrzej Poniedzielski, Stanisław Tym , Jan Wołek, Agnieszka Wilczyńska. Płyta w 2020 roku otrzymała nominację do nagrody FRYDERYK w kategorii JAZZOWY ALBUM ROKU.

18 i 19 września 2020 Agnieszka Wilczyńska jako solistka wystąpiła w premierowym projekcie A. Jagodzińskiego JAZZ SEBASTIAN BACH na orkiestrę, trio jazzowe, głos , violę da gambę.

Kolejne koncerty odbyły się:17 grudnia 2021 w Filharmonii Narodowej w Warszawie, 24.09.2022 Aula Uniwersytetu Adama Mickiewicza. Kolejny zaplanowany kolejny koncert odbędzie się w sali Auditorium Maximum w Krakowie 19.02.2023.

W sierpniu 2022 ukazała się płyta REQUIEM (komp. Andrzej Jagodziński) z udziałem Agnieszki Wilczyńskiej, Grażyny Auguścik , Wojciecha Myrczka, Trio Andrzeja Jagodzińskiego i chóru Camerata Silesia. Płyta REQUIEM znalazła się we wrześniowym zestawieniu najlepszych premierowych albumów rekomendowanych przez przedstawicieli europejskich mediów jazzowych Europe Jazz Media .

Agnieszka Wilczyńska otrzymała niedawno Nagrodę Indywidualną II Stopnia za Szczególny Wkład w Rozwój Edukacji Artystycznej w Polsce przyznaną przez dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej.

ANDRZEJ JAGODZIŃSKI

Andrzej Jagodziński to artysta wszechstronny; waltornista z wykształcenia, pianista jazzowy, akordeonista, kompozytor, aranżer i pedagog.

Karierę jazzową rozpoczął zdobyciem głównych nagród – indywidualnej i zespołowej na festiwalu ‚Złota Tarka’ w 1979 roku. Do dzisiaj dzięki swojej wyjątkowej umiejętności wtopienia się w brzmienie i konwencje danego zespołu gra w różnych stylistycznie formacjach, zawsze z elitą polskiego jazzu: Old Timers, Swing Session, Quintessence, String Connection, Kwartet Janusza Muniaka, Kwartet Tomasza Szukalskiego, Polish All Stars Jarosława Śmietany, formacje Jana „Ptaszyna” Wróblewskiego.

W swej dotychczasowej karierze koncertował niemal na całym świecie biorąc udział między innymi w Jazz Yatra – Bombay, Ost-West Nurnberg, Jazz in Europe-Paris, Skane Festivalen in Malmo, Edinburgh Art Festival, Ankara Music Festival, Leverkusener Jazz Tage, Istanbul International Festival, Ankara Music Festival.

Od kiedy w 1993 roku powstało trio firmowane jego nazwiskiem, artysta aranżuje utwory Fryderyka Chopina – autorski pomysł oraz wielki sukces artystyczny i komercyjny (albumy ”Chopin”, „Chopin Once More”, „Les Brillantes”, „Sonata b-moll”), a także muzykę ludową (album „Muzyka Polska”). Od samego początku lider Trio samodzielnie dobiera i aranżuje repertuar na kolejne płyty. Od 2004 wraz z pomysłodawcą projektu Januszem Szromem i Andrzejem Łukasikiem tworzą zespół „Straszni Panowie Trzej”. Formacja ta nagrała dwie płyty, których pierwsza otrzymała status Złotej Płyty.

Jako akordeonista udzielał się w wielu projektach, m.in. z Januszem Stroblem, Project Grappelli czy Anetą Łastik. Wielki sukces odniosła współpraca z włoskim pianistą Giovannim Mirabassim i wydanie dwóch płyt: „Giovanni Mirabassi i Andrzej Jagodziński Trio” oraz „C-minor”, która spotkała się z wielkim zainteresowaniem w Japonii.Na swoim koncie ma również wiele dokonań we współpracy z wokalistami, m.in. Anetą Łastik, Ewą Bem (już 30 lat współpracy), Grażyną Auguścik, Urszulą Dudziak, Agnieszką Wilczyńską, Januszem Szromem.

Od ponad 20 lat zajmuje się działalnością pedagogiczną. Prowadzi klasę fortepianu, zespoły jazzowe oraz wykłada improwizację jazzową na Wydziale Jazzu w Zespole Państwowych Szkół Muzycznej przy ul. Bednarskiej w Warszawie.

W 2005 roku jako jedyny Polak zasiadał w jury I Międzynarodowego Konkursu Pianistów Jazzowych w Moskwie.

20-lecie istnienia swojego Trio świętował prawykonaniem skomponowanego na tę okazję „Koncertu fortepianowego g-moll” z towarzyszeniem trio jazzowego i orkiestry symfonicznej. Premiera utworu w wykonaniu Trio Andrzeja Jagodzińskiego oraz Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Narodowej, a także płyty o tym samym tytule, miała miejsce podczas jubileuszowego koncertu w Filharmonii Narodowej w Warszawie w listopadzie 2013 roku.

Andrzej Jagodziński został uhonorowany Nagrodą „Mateusz ’94”, przyznaną przez Program III Polskiego Radia za „Jazzowego Chopina i Poezję w Muzyce”.

W 2005 odznaczony przez Ministra Kultury Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze – Gloria Artis”.

W 2019 ukazała się płyta WILCZE JAGODY nagrana w duecie z Agnieszką Wilczyńską , z którą współpracuje od 2004 roku. Płyta w 2020 roku otrzymała nominację do nagrody FRYDERYK w kategorii JAZZOWY ALBUM ROKU. Wszystkie kompozycje na tę płytę skomponował Andrzej Jagodziński , a teksty napisali znakomici : Wiesława Sujkowska, Andrzej Poniedzielski, Jan Wołek , Stanisław Tym i debiutująca w tej roli Agnieszka Wilczyńska.

W 2020 premierę miała płyta BACH – muzyka Jana Sebastiana Bacha w aranżacjach Andrzeja Jagodzińskiego w wykonaniu jego Trio. W 2021 płyta otrzymała nominację do nagrody FRYDERYK w kategorii JAZZOWY ALBUM ROKU.

W sierpniu 2022 miała premierę niezwykła kompozycja Andrzeja Jagodzińskiego- płyta REQUIEM z udziałem Agnieszki Wilczyńskiej, Grażyny Auguścik , Wojciecha Myrczka, Trio Andrzeja Jagodzińskiego i chóru Camerata Silesia. Płyta REQUIEM znalazła się we wrześniowym zestawieniu najlepszych premierowych albumów rekomendowanych przez przedstawicieli europejskich mediów jazzowych Europe Jazz Media .

WILCZE JAGODY

produkcja muzyczna :
Agnieszka Wilczyńska, Andrzej Jagodziński, Piotr Semczuk
reżyseria nagrań, mix i mastering: Piotr Semczuk
wydawca: STUDIO REALIZACJI MYŚLI TWÓRCZYCH

Bilety w cenie 90 zł dostępne są na stronie bilety.fm, w Jazzmencie oraz pod numerem telefonu 793 513 125 – liczba miejsc jest ograniczona.

Wydarzenie jest współfinansowane przez Pomorze Zachodnie🌏

Do zobaczenia!

15 49.0138 8.38624 arrow 0 both 1 4000 1 0 fade http://jazzmentklub.pl 300 4000 1