theme-sticky-logo-alt

Krzysztof Meisinger – „Mystique”

Na wydarzenie zapraszamy już 1 października 2022 o 19:00. Bilety w cenie 90 zł na bilety.fm

Z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki zapraszamy Was serdecznie na recital mistrzowski Krzysztofa Meisingera

Krzysztof Meisinger – zdaniem krytyki i melomanów z całego świata jest jednym z najwybitniejszych i najbardziej charyzmatycznych gitarzystów klasycznych. Współpracuje z takimi gwiazdami muzyki klasycznej jak Sumi Jo, Philharmonia Quartett Berlin czy orkiestra Academy of St Martin in the Fields.

Jego talent międzynarodowa krytyka porównuje do talentu takich artystów jak Piotr Anderszewski czy Pepe Romero, a do jego mistrzów należą wielcy gitarzyści naszych czasów tacy jak Aniello Desiderio czy Christopher Parkening. Wstępuje na całym świecie od Tokyo po Los Angeles i Buenos Aires grając koncerty w najbardziej renomowanych salach takich jak Musikverein w Wiedniu, Wigmore Hall w Londynie, Tokyo International Forum, Filharmonia Berlińska, Theatre du Chatelet w Paryżu czy Teatr Wielki Opera Narodowa w Warszawie.

Debiuty Krzysztofa Meisingera w Filharmonii Berlińskiej i Złotej Sali Musikverein w Wiedniu zakończyły się wielominutowymi owacjami na stojąco. Występuje z najlepszymi orkiestrami takimi jak Academy of St Martin in the Fields, PKF – Prague Philharmonia, Sinfonia Varsovia, Bilkent Symphony Orchestra czy Sinfonietta Cracovia u boku takich dyrygentów jak Wojciech Michniewski, Krzysztof Urbański, Michał Klauza, Michael Maciaszczyk czy Łukasz Borowicz.

Występował na wielu festiwalach m.in. Festiwal Muzyki Polskiej w Krakowie, Usedomer Musikfestival, Festiwal Muzyczny w Łańcucie, Festiwal im. Jerzego Waldorffa w Radziejowicach, „Muzyka w Starym Krakowie”, Festiwal Muzyczny w Łańcucie, Letni Festiwal Filharmonii Narodowej, La Folle Journee de Varsovie, „Toruń- Muzyka i Architektura”, czy Festiwal Laureatów Konkursów Muzycznych w Bydgoszczy.

Jego nagrania otrzymują liczne wyróżnienia i znakomite recenzje światowej krytyki. Ma swoim dorobku obecnie 10 płyt solowych oraz wiele płyt na których występuje gościnnie. Wśród albumów solowych są nagrania dokonane w słynnym Abbey Road Studio w Londynie z orkiestrą Academy of St Martin in the Fields pod dyrekcją Jose Marii Florencio (Melodia Sentimental), z Sumi Jo, Filharmonią Praską i Philharmonia Quartet Berlin (Meisinger), z orkiestrą Sinfonia Varsovia (Astor oraz Astor – live at the Opera), czy z orkiestrą barokową Poland baROCK (Vivaldissimo). W maju 2020 roku Krzysztof Meisinger podpisał 3-letni ekskluzywny kontrakt płytowy z brytyjską wytwórnią CHANDOS. Debiutancki album nagrany dla tej wytwórni zatytułowany „Elogio de la Guitarra” pozyskuje oszałamiające recenzje, a przez portal AllMusic został uhonorowany nagrodą „Best of 2021”.

Jako dyrygent współpracował m.in. z Warszawską Operą Kameralną, orkiestrą Sinfonia Varsovia, Chórem Akademii Morskiej w Szczecinie i wieloma orkiestrami filharmonicznymi. W latach 2010-2015 był stałym gościnnym dyrygentem orkiestry Capella Bydgostiensis.

Jest laureatem m.in. Medalu Zasłużony Kulturze „Gloria Artis”, Nagrody Artystycznej Prezydenta Szczecina, Nagrody „Pro Arte”, Nagrody Indywidualnej Ministra Kultury.

Jest założycielem i dyrektorem artystycznym MEISINGER Music Festival – corocznego festiwalu muzycznego odbywającego się od 2017 roku w Szczecinie. Dzięki najwyższemu poziomowi artystycznemu i profesjonalnej organizacji stał się on szybko największym i najbardziej prestiżowym festiwalem muzyki klasycznej w regionie Pomorza Zachodniego. Od początku istnienia MMF gościli na nim tacy artyści jak Ivo Pogorelich, Sumi Jo, Piotr Anderszewski, Mariza, L’Arpeggiata, Alena Baeva, Janoska Ensemble, Daniel Stabrawa, Sinfonia Varsovia, Soyoung Yoon i wielu innych wybitnych artystów.

W maju 2022 roku, w rankingu brytyjskiego portalu muzycznego uDiscoverMusic, Krzysztof Meisinger został uznany za jednego z 20 najwybitniejszych gitarzystów klasycznych wszech czasów. W rankingu tym jego nazwisko widnieje obok Andreasa Segovii, Juliana Breama czy Francisco Tarregi.
Mistrzowski Recital

„MYSTIQUE”
Krzysztof Meisinger – gitara

Program:
F. Tarrega – Kaprys arabski
J. Rodrigo – Invocacion y danza
I. Albeniz – Granada
I. Albeniz – Malagueña
I. Albeniz – Asturias
C. Domeniconi – Koyunbaba

Bilety w cenie 90 zł dostępne od 5 września na stronie bilety.fm

15 49.0138 8.38624 arrow 0 both 1 4000 1 0 fade http://jazzmentklub.pl 300 4000 1