theme-sticky-logo-alt

Wydarzenie: Tyrmand. Słowo i Jazz

Zapraszamy już 2 października 2022 o 19:30. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Wydarzenie słowno-muzyczne w reżyserii i z udziałem cenionego aktora teatralnego i filmowego Jerzego Zelnika oraz zespołu muzycznego pod kierownictwem pianisty i kompozytora Wojciecha Konikiewicza w składzie Wojciech Konikiewicz – piano, Mariusz Fazi Mielczarek – saksofon, Jakub Mielcarek – kontrabas.

Kanwę wydarzenia stanowi dziennik autorstwa Leopolda Tyrmanda, obejmujący jego zapiski z pierwszych trzech miesięcy roku 1954 oraz muzyka jazzowa, której prekursorem w Polsce, był właśnie Tyrmand.

Projekt przypomni jedną z jego najwybitniejszych książek, bezkompromisowy „Dziennik 1954”, który jest kopalnią wiedzy o powojennej Warszawie, kroniką życia obyczajowego, manifestacją myślowej niezależności w czasach niesprzyjających indywidualizmowi, a także obroną piękna i kultury.

Warstwę słowną w wykonaniu uznanego aktora i reżysera Jerzego Zelnika, dopełni muzyka jazzowa w wykonaniu zespołu Konikiewicz Band. Leopold Tyrmand był wielkim popularyzatorem jazzu w Polsce m.in. organizował koncerty i festiwale – był jednym z pomysłodawców „Jazz Jamboree”, w 1959 roku inaugurował ten festiwal. Jest także autorem książki „U brzegów jazzu”.

WSTĘP NA WYDARZENIE JEST WOLNY!

15 49.0138 8.38624 arrow 0 both 1 4000 1 0 fade http://jazzmentklub.pl 300 4000 1